Wideo

Obóz letni nad Jeziorem Turawskim

Lipiec to od kilku lat miesiąc, w którym nad Jeziorem Turawskim jest prowadzony programowy obóz letni dla studentów Politechniki Opolskiej na Wydziale Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii.

Obóz letni realizowany jest na kierunku studiów wychowanie fizyczne odbywa się po zakończeniu IV semestru i obejmuje studentów I stopnia studiów – zarówno studiów stacjonarnych i niestacjonarnych.

Studenci na obozie letnim poznają zasady organizacji imprez sportowo – rekreacyjnych na wodach otwartych min.: maratonów pływackich, spływów i wycieczek kajakowych, regat jak również poznają specjalistyczną terminologię.

Studenci realizują 60 godzin zajęć dydaktycznych, z zakresu: pływania i ratownictwa na wodach otwartych, żeglarstwa jachtowego i windsurfingu, turystyki kajakowej i bardzo ważnym elementem programu obozu są gry i zabawy terenowe, gdzie studenci nabywają umiejętności związane z organizacją różnych form aktywności ruchowej na obozach i koloniach.

Pływanie i ratownictwo na wodach otwartych ukierunkowane jest na doskonalenie znanych technik pływackich i przystosowanie ich do pływanie długodystansowe na wodach otwartych.

Kształcone są wybrane zagadnienia ratownictwa wodnego w tym umiejętności z zakresu udzielania pomocy tonącym.

W ramach żeglarstwa kształcone są umiejętności pływania żaglówkami jachtowymi – studenci podczas zajęć poznają również rodzaje jednostek pływających oraz obowiązuje zasady pływania na wodach śródlądowych.

Program windsurfingu i turystyki kajakowej ukierunkowany jest na kształcenie umiejętności z zakresu manewrowania deską żaglową i kajakiem oraz zachowania się podczas sytuacji niebezpiecznych (wywrotki).

Obóz letni ma na celu kształcenie i wzmocnienie społecznej postawy studentów, niezbędnej w przyszłej pracy zawodowej w charakterze nauczyciela wychowania fizycznego, animatora czasu wolnego podczas wypoczynku dzieci na koloniach i obozach.

Autor: dr Bożena Wojciechowska-Maszkowska

Wyszukaj pracownika

Dołącz do nas!

Najbliższe wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń.