SKN BioTOP

 
 
Studenckie Koło Naukowe BioTOP zostało powołane dnia 6 czerwca 2004 r. mocą Prorektora d.s. studenckich prof. dr hab. Stanisława Witczaka. Działalność SKN BioTOP skupia się głównie na problematyce związanej z oceną dysfunkcji narządów ruchu, patomechaniką chorób oraz biomechaniką. 
 
Naszym założeniem jest zachęcanie studentów do przeprowadzenia badań i tworzenia prac naukowych, dbając o to, aby zawsze były one powiązane z ich zainteresowaniami i pasjami. Dotychczas członkowie Koła podjęli się prac badawczych dotyczących m.in. sportowców, osób w wieku podeszłym, muzyków, a nawet zastosowania miodu pszczelego.
 
SKN BioTOP zajmuje sie również wieloma inicjatywami - jedną z nich jest prowadzenie Kliniki Fizjoterapii, w ramach której studenci zdobywają swoje pierwsze szlify podczas indywidualnego prowadzenia terapii z pacjentami. Ponadto, podejmujemy się wsparcia uczelnianego klubu sportowego siatkarek, jak i wspomagamy swoim uczestnictwem wiele działalności na rzecz promocji zdrowego trybu życia.
 
Nasze Koło nawiązuje także współpracę z Kołem Naukowym AKTON (działającym również na naszym Wydziale), wspólnie organizując wyjazdy i warsztaty w celu poszerzenia wiedzy i umiejętności w zakresie fizjoterapii.
 
Serdecznie zapraszamy do współpracy z SKN BioTOP.
 
Zarząd:
  • Przewodniczący: Mateusz Pilśniak (mateusz.pilsniak@vp.pl)
  • Wiceprzewodniczący: Paulina Szweczyk
  • Skarbnik – Justyna Perdek

 


Opieka naukowa: dr Dawid Bączkowicz

 

 

 

 


Fot. Pierwsze spotkanie SKN BioTop (2004 r.)

 

Wyszukaj pracownika

Dołącz do nas!

Najbliższe wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń.