Pracownia ćwiczeń ogólnych

Pracownia ćwiczeń ogólnych - sala nr 133.

Opiekun pracowni: dr Karina Słonka

Opis sali:

Pracownia ćwiczeń ogólnych to pomieszczenie ćwiczeniowe znajdujące się na pierwszym piętrze budynku nr 9. Wyposażona jest w profesjonalny sprzęt do prowadzenia ćwiczeń indywidualnych, zespołowych i  w obwodzie stacyjnym.

W pracowni  znajduje się sprzęt do:

-  ćwiczeń sensomotorycznych,

-  korekcji  trójpłaszczyznowej skolioz (klatki PRESIO),

 - konstrukcji torów przeszkód – drewniany zestaw

- prowadzenie ćwiczeń w obwodzie stacyjnym - zestaw SYNKOPA.

Sala wyposażona jest w lustra z siatką posturograficzną umożliwiające samokontrolę postawy ciała podczas wykonywania ćwiczeń indywidualnych, oraz lustra duże ścienne, które pozwalają na kontrolę postawy podczas ćwiczeń grupowych. W pracowni znajduje się również  łóżko z regulowaną wysokością wykorzystywane do prowadzenia diagnostyki funkcjonalnej oraz terapii indywidualnej.

Ponadto w sali znajduje się zestaw do oceny postawy ciała techniką mory projekcyjnej oraz stanowisko do fotograficznej rejestracji sylwetki ciała oraz skoliometry, inklinometry do oceny krzywizn kręgosłupa i symetrii garbów żebrowych. Dodatkowo w pracownia wyposażona jest w sprzęt umożliwiający ocenę funkcjonalną i prognostykę urazów w sporcie FMS, oraz ocenę pracy mięśni głębokich i umożliwiający trening tych mięśni za pomocą stabilizera BPF..

      

 

Wyszukaj pracownika

Dołącz do nas!

Najbliższe wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń.