Partnerzy

         

Aktualności

O „Motywacji w sporcie, edukacji i w życiu”

Teraz już wiemy – jeśli z dwojga jednakowo przygotowanych do zawodów sportowców wygrywa jeden – to stoi za tym motywacja. O jej istocie, źródłach i wpływie (nie tylko) na zawodników, naukowcy, działacze i studenci dyskutowali podczas cyklicznej konferencji o wartościach w sporcie organizowanej wspólnie przez Wydział Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej oraz Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego.

 

 

 

 

 

 

Konferencja odbyła się 18 grudnia w II kampusie. Ważny temat i znakomici goście zaproszeni do  panelu dyskusyjnego moderowanego przez Donata Przybylskiego – w tym utytułowany zawodnik, a dziś trener skoczków narciarskich Jakub Kot, jak zwykle przyciągnęły pełną salę słuchaczy.

 

 

 

 

 

 

Uroczystego otwarcia konferencji dokonali inicjatorzy imprezy – ks. dr hab. Jerzy Kostorz, prof. UO  oraz gospodarz dr hab. Zbigniew Borysiuk, prof. PO, dziekan WWFiF.

Zanim głos oddano praktykom sportu, wykłady wygłosili ludzie nauki: psychologowie dr hab. Aleksandra Rogowska, prof. UO, dr hab. Marcin Krawczyński, prof. ASW (Szkoła Wyższa Ateneum w Gdańsku) oraz ks. dr hab. Dariusz Krok, prof. PO.

Obecność na konferencji znanego skoczka narciarskiego nie była przypadkowa. Reprezentowana przez niego dyscyplina sportu była tematem przewodnim Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie, której wyniki ogłoszono właśnie podczas spotkania na politechnice. Spośród ponad 300 uczniów 30 szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju, którzy wzięli udział w zorganizowanym tydzień wcześniej konkursie, najlepsi okazali się Mateusz Waloszczyk z III LO w Opolu, Karol Kurczab z V LO w Gliwicach i Zofia Sowa z opolskiej „Dwójki”. Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody – laptop, bilety na mecz Bundesligi i kurs prawa jazdy! W olimpiadzie nagrodzono także nauczycieli i szkoły, które przygotowały swoich uczniów.

Warto podkreślić, że konferencja miała w tym roku swój półokrągły jubileusz, czyli piątą edycję! Niesłabnąca popularność wydarzenia to na pewno solidna motywacja dla organizatorów. 

 

autor: Lucyna Sterniuk-Gronek

 


Wyszukaj pracownika

Dołącz do nas!

Najbliższe wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń.