Aktualności

 

 

Konferencja pt. interdyscyplinarność w procesie odbudowy postawy ciała i funkcji organizmu.

Wybitni specjaliści połączyli siły celem polepszenia stanu wiedzy w zakresie odbudowy postawy ciała.

,,Po raz pierwszy w Polsce, po raz pierwszy w Europie!” – tak o konferencji pt.Interdyscyplinarność w procesie odbudowy postawy ciała i funkcji organizmu, która ma dziś miejsce w II kampusie Politechniki Opolskiej, mówią jej organizatorzy: Wydział Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii, oraz partnerująca mu w przygotowaniu przedsięwzięcia  Okręgowa Izba Lekarska w Opolu.

Do wygłoszenia prelekcji zaproszono wybitnych specjalistów z aż czterech dziedzin: fizjoterapii i podologii (badającej zagadnienia chorób stopy i stawu skokowo-goleniowego), a także dyscyplin, z których powiązania z prawidłową postawą ciała mało kto zdaje sobie sprawę, a więc: optometrii (zajmującej się procesem widzenia) i ortodoncji.

Warto zaznaczyć, że aż trzech z czterech prelegentów przyleciało podzielić się swoim doświadczeniem prosto ze Stanów Zjednoczonych.

Konferencja adresowana jest do lekarzy, fizjoterapetów, trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego, ale także do studentów, którzy w przyszłej praktyce zawodowej będą mieli do czynienia z kształtowaniem postawy i funkcji ciała.

 

Autor: Lucyna Sterniuk-Gronek

Galeria

 


Wyszukaj pracownika

Dołącz do nas!

Najbliższe wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń.