Aktualności

Turniej o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu

Wysportowani, zdolni i chętni do pomocy innym. Nic dziwnego, że studenci Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej okazali się dobrymi kandydatami do służby w policji! Co prawda nie otrzymali pucharu, ale zdobyli najwięcej punktów w teście sprawnościowym, a politechnika po raz kolejny sprawdziła się w roli gospodarza zawodów.

Turniej pod hasłem „Sprawdź się jako kandydat do służby w policji!” polegał na wykonaniu trzech bloków zadań: testu sprawności fizycznej z torem przeszkód, testu wiedzy o społeczeństwie, oraz praktycznego sprawdzianu z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Drużyna Politechniki Opolskiej w składzie: Daria NieckulaMagdalena TruszczakRafał JurczyńskiŁukasz Szczerba i Bartosz Kręcichwost konkurowała z załogami Uniwersytetu Opolskiego, Wyższą Szkołą Zarządzania i Administracji  w Opolu, Wyższą Szkołą Bankową, Państwową Medyczną Wyższą Szkołą Zawodową w Opolu  i drużyną zwycięzców: Wyższą Szkołą Zawodową w Nysie. Opiekunem naszej reprezentacji była dr Justyna Charaśna-Blachucik, a wspierała ją olimpijka Magdalena WarakomskaJoanna Muraszko i Paweł Ludwig. Wszyscy wymienieni studenci uczą się na II stopniu wychowania fizycznego.

Nagrody osobiście wręczył uczestnikom Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Jarosław Kaleta oraz rektor Politechniki Opolskiej prof. Marcin Lorenc wraz z prorektorem prof. Tomaszem Boczarem.

Komendant zachęcił studentów do wstąpienia w stutysięczne (i nieźle zarabiające) szeregi policji. – Codzienne podejmowanie walki ze złem to służba niebezpieczna, ale przynosząca bardzo dużo satysfakcji – powiedział.


Wyszukaj pracownika

Dołącz do nas!

Najbliższe wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń.