Aktualności

Prof. Jan Szczegielniak w Narodowej Radzie Rozwoju

Prof. Jan Szczegielniak, kierownik Katedry Fizjoterapii Klinicznej na Wydziale Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii 18 marca otrzymał z rąk prezydenta Andrzeja Dudy nominację do niezwykle prestiżowego gremium.

Narodowa Rada Rozwoju to forum wybitnych ekspertów, których zadaniem jest opiniowanie i merytoryczna ocena prezydenckich ustaw. Wśród dziewięciu, strategicznych dziedzin, w obrębie których porusza się Rada, ważne miejsce zajmuje ochrona zdrowia, edukacja i nauka.

Prof. Jan Szczegielniak, członek Polskiej Akademii Nauk, wieloletni prezes Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii, a przede wszystkim współtwórca sukcesu WWFiF, związany także z uczelniami Dolnego Śląska oraz Szpitalem Specjalistycznym MSWiA w Głuchołazach ma spore doświadczenie w pracy eksperckiej na rzecz rządu.  Od 2016 r. jest konsultantem krajowym w dziedzinie fizjoterapii,  współpracuje także z Ministerstwem Zdrowia.

Serdecznie gratulujemy!

fot. Igor Smirnow, KPRP
https://www.prezydent.pl/kancelaria/nrr/aktualnosci/art,80,profesor-jan-szczegielniak-powolany-do-narodowej-rady-rozwoju.html


Wyszukaj pracownika

Dołącz do nas!

Najbliższe wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń.