Aktualności

Złoci medaliści na spotkaniu w rektoracie

Dzięki wam, cała politechnika znów rozmawia o piłce nożnej! – prorektor ds. studenckich i rozwoju prof. Krzysztof Malik zwracając się tak do swoich gości, wcale nie miała na myśli mundialu. W dniu rozpoczęcia największej, futbolowej imprezy świata, spotkał się bowiem z zawodnikami, którzy odnoszą w tym sporcie rzeczywiste sukcesy: z Akademickimi Mistrzami Polski w piłce nożnej, studentami PO.

 

 

 

 

 

 

 

 

Drużyna trenująca pod okiem Romana Firlusa obroniła tytuł podczas odbywających się w dniach 10-13 czerwca rozgrywek w Gdańsku i Sopocie. Piłkarze nie przegrali ani jednego meczu i okazali się najlepsi zarówno w kategorii uczelni technicznych, jak i w klasyfikacji generalnej, dlatego też na spotkanie do rektoratu przyszli pobrzękując dwoma, złotymi medalami. Jeden krążek trafił na ręce prof. Malika, który przekazał sportowcom pisemne gratulacje.

 

 

 

 

 

 

 

Niestrudzonej drużynie, która dopiero co (podobno ze śpiewem na ustach) wróciła z Pomorza, towarzyszył dziekan dr Dariusz Nawarecki. Zawodnicy chętnie dzielili się swoimi wrażeniami. Wszyscy podkreślali, że obrona tytułu mistrza to trudne wyzwanie, ale i wspaniałe przeżycie. Choć zawodnicy trenują na co dzień w różnych klubach (i różnych ligach), na boisku tworzą zespół, w którym każdy jest równy. Matką sukcesu – mówił Paweł Kubiak – jest zgranie drużyny i atmosfera, która panuje między nami na boisku i w szatni.

Piłkarze chwalili też profesjonalizm: jako jedyna drużyna z uczelni technicznej pojechali na zawody z własnym fizjoterapeutą.

Przypomnijmy, że piłkarze z Politechniki Opolskiej sięgają po podwójne złoto już po raz czwarty (wcześniej udało się to w 2009, 2013 i 2017 roku). Obecnie ,,Złotą Jedenastkę” tworzą:

 1. Rafał Atroszko
 2. Artur Blaucik
 3. Jakub Czajkowski
 4. Arkadiusz Fesser
 5. Mateusz Fiks
 6. Damian Filla
 7. Paweł Juszczyk
 8. Kacper Kamiński
 9. Konrad Kostrzycki
 10. Daniel Krzyszczak
 11. Paweł Kubiak
 12. Dawid Kubicz
 13. Rafał Kurpierz
 14. Kuba Maraszek
 15. Marcin Niemczyk
 16. Patrick Riemann
 17. Bartosz Sobczyński
 18. Patryk Sowiński
 19. Karol Wanat
 20. Patryk Wojtasik
 21. Dawid Wolny
 22. Patryk Zagożdżoń

Jak mówi Aneta Leszczyńska, rzecznik KU AZS PO –  osoby, bez których ekipa nie mogłaby tak funkcjonować to: trener Roman Firlus, kierownik: Paweł Juszczyk, fizjoterapeuta: Bartosz Nowicki, kierowca: Krzysztof Magnuszewski. Ekipa na medal! I to złoty.

 

 


Wyszukaj pracownika

Dołącz do nas!

Najbliższe wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń.