Aktualności

Turniej młodej siatkówki – po raz pierwszy w Opolu

W dniu 22 maja odbył się I Ogólnopolski Turniej Mini-Volley Cup w kategorii dwójek chłopców do 11 roku życia.

Zawody odbyły się w hali sportowej Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej, który współorganizował turniej wraz z Uczniowskim Klubem Sportowym Akademia Młodego Siatkarza  przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Opolu.

W turnieju wzięło udział 42 zawodników z różnych województw, reprezentujących 17 drużyn. Były to m.in. Orlik Międzyrzecze – mistrz województwa lubuskiego, AMS Będzin – V-ce mistrz Śląska, MOS Wola Warszawa – jeden z pretendentów do medalu na Mazowszu, jak również dwójki z Nysy, Kluczborka, Kędzierzyna-Koźla i dwa kluby z Opola – AMS i Koniczynka.

Gościliśmy mistrzowską parę dwójek Kinder + Sport z ubiegłego roku 2017, która w tym roku w Zabrzu (06.07-08.07) będzie broniła tytułu Mistrza Polski Kinder + Sport – Dawid Banasiak i Marcel Steyer zawodnicy Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 11 w Kędzierzynie-Koźlu. Będziemy im mocno kibicować, gdyż reprezentują nasze województwo na arenie krajowej.

Po rozgrzewce poprowadzonej przez siatkarzy AZS Politechniki Opolskiej, tegorocznych Akademickich Wicemistrzów Polski w typie Uczelni Technicznych rozpoczęły się emocjonujące rozgrywki, czyli aż 55 meczy w 8 godzin. W ich wyniku złoto wywalczyli faworyci – Dawid i Marcel. Dodatkowo Marcel znalazł się w trójce najlepszych zawodników turnieju wytypowanych przez trenerów i organizatorów.

Nagrodę najlepszego trenera odebrał Marcin Nurski z PSP nr 11 Kędzierzyn-Koźle. Zespoły z AMS Opole uplasowały się na 7, 10 i 17 miejscu. Mając na uwadze silną obsadę turnieju i pierwszą edycję cieszymy się z uzyskanych wyników, zdobytego doświadczenia. A najbardziej zadowalające jest to, że organizatorami i trenerami byli nasi absolwenci Pani Martyna Radzikowska oraz Panowie Mateusz Berlik i Mateusz Gwóźdź.

Turniej został objęty Honorowym Patronatem naszego absolwenta Piotra Gackawielokrotnego reprezentanta Polski w piłce sitkowej oraz Prezydenta Miasta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego.

Klasyfikacja końcowa AMS Mini Volley Cup 2018:
1. PSP nr 11 Kędzierzyn-Koźle I
2. PSP nr 11 Kędzierzyn-Koźle II
3. Orliki Międzyrzecz
4. MUKS MOS Wola Warszawa
5. MKS Będzin
6. UKS „Tytan” Ostrowy
7. AMS Opole I
8. KS Koniczyna Opole I
9. PSP nr 3 Nysa II
10. AMS Opole II
11. UKS Mickiewicz Kluczbork
12. PSP nr 3 Nysa I
13. PSP nr 11 Kędzierzyn-Koźle III
14. UKS Mickiewicz Kluczbork
15. PSP nr 3 Nysa III
16. KS Koniczyna II
17. AMS Opole III


Wyszukaj pracownika

Dołącz do nas!

Najbliższe wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń.