Aktualności

Letnia szkoła trzech kontynentów

Dzięki liczącej sobie okrągłe 10 lat współpracy, która łączy Illinois State University i Politechnikę Opolską oraz – nieco młodszym, bo 4-letnim kontaktom z Cadi Ayyad University w Marrakeszu – do Opola przyjechała 12-osobowa grupa studentów i wykładowców z USA oraz Maroka. Nasi goście wezmą udział w zajęciach na Wydziale Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii i zobaczą, jak żyją i studiują ich koledzy zza oceanu i Morza Śródziemnego.

Uczestników tygodniowej International Summer School przywitał w murach uczelni rektor prof. Marek Tukiendorf, który od razu skrócił dystans, opowiadając o swojej urodzonej w Chicago córce Nicolette – już niedługo studentce medycyny.

Rektorowi towarzyszył prorektor ds. studenckich i rozwoju prof. Krzysztof Malik oraz dziekan WWFiF dr hab. Zbigniew Borysiuk, prof. PO. Na stole pojawił się śląski specjał – kołacz z serem i makiem, poznawanie odmiennej kultury najprzyjemniejsze jest, jak wiadomo, przez kulinaria!

Cała dwunastka odwiedza Polskę po raz pierwszy. W ramach pobytu zwiedzili już m. in. Wrocław i Kraków, który zrobił na nich wielkie wrażenie. Nasi goście znajdują się pod opieką współorganizującego imprezę (wraz z WWFiF) Działu Współpracy Międzynarodowej, którego załoga, dzień i noc dba o to, aby niczego im nie zabrakło.

W bogatym programie ISS, obok wykładów związanych ze sportem, rehabilitacją i turystyką, znajdzie się także lekcja języka polskiego, a dzięki warsztatom w Instytucie Konfucjusza studenci z Afryki i Ameryki będą mieli też okazję poznać Azję.

A ponieważ termin Letniej Szkoły przypadł – szczęśliwie – na najweselszy tydzień w roku akademickim opolskich żaków, czyli na Piastonalia, wierzymy, że nasi goście odlecą na swoje odległe kontynenty z jak najlepszymi wrażeniami!


Wyszukaj pracownika

Dołącz do nas!

Najbliższe wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń.