Aktualności

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018

Tuż przed świętami, 29 marca 2018 r. sportowcy Politechniki Opolskiej oraz studenci i pracownicy Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii gościli w hali sportowej najmłodszych, opolskich zawodników z przedszkoli całego miasta oraz z Domecka w gminie Komprachcice.

Była to pierwsza edycja ogólnopolskiego programu dla przedszkoli – Przedszkoliada.pl. którego partnerem jest Grupa Azoty. Program ma na celu zwiększenie oraz poprawienie aktywności sportowej najmłodszych dzieci, a w jego realizację włączyło się 31 miast.

 

 

 

 

 

 

O szczegółach opowiada inicjatorka organizacji Przedszkoliady na politechnice – dr Justyna Charaśna-Blachucik:

W zawodach na Politechnice Opolskiej wzięło udział 230 uczestników, którzy zmagali się i doskonalili swoje umiejętności sportowe w czterechdyscyplinach: piłka siatkowa, koszykówka, piłka ręczna oraz piłka nożna. Przedszkolaki zdobywały też umiejętności plastyczne. Na zawodach wytyczony został sektor kateringowy i dzieci miały możliwość posilenia się oraz zdobycia sił dzięki owocom, serkom i napojom.

Dużym uatrakcyjnieniem wydarzenia było spotkanie przedszkolaków ze sportowcami, w większości studentami Politechniki Opolskiej, z klubu AZS oraz zawodnikami Gwardii Opole. Wybitni sportowcy zachęcali i zagrzewali do sportu zaczynając od rozgrzewki poprzez przybijanie „piątek” po wykonaniu każdego sportowego zadania.

Wiele jest korzyści z tego typu wydarzeń, lecz najważniejsze to wprowadzanie studentów w świat małego dziecka, obcowanie z nim i nabranie doświadczeń oraz praktyki. Dzieci czerpią radość, z tego, że coś się dla nich robi, bo bez ich udziału żadna impreza sportowa nie miałaby tak wielkiego znaczenia. Wraz ze studentami, pracownikami WWFiF oraz osobami z ogólnopolskiego programu Przedszkoliada.pl wydarzenie uważamy za udane, a dzieci wyruszyły autokarami spod gmachu budynku z uśmiechami, medalami na piersi oraz indywidualnymi dyplomami z Kangurkiem i Pelikankiem.

Serdeczne podziękowania kieruję do prodziekana ds. organizacyjnych i rozwoju dr. Dariusza Nawareckiego za pomoc w organizacji tego wydarzenia oraz do trenerów klubu siatkarskiego – dr Doroty Borzuckiej, mgr. Zbigniewa Rektora, oraz trenera piłki nożnej mgr. Romana Firlusa oraz dr Katarzyny Piechoty.

Osobom, bez których trudno byłoby coś zrobić – studentom II roku, II stopnia wychowania fizycznego,  gdyż pomimo wolnych dni świątecznych zebrali się by pomóc w zabawie dla dzieci.

Wodzirej Bartek jest również naszym absolwentem WWFiF, więc tym bardziej jesteśmy dumni, że byli studenci wracają do nas w innych rolach.

 

 


Wyszukaj pracownika

Dołącz do nas!

Najbliższe wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń.