Aktualności

Sprawozdanie z Zebrania Członków Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii Oddziału Opolskiego, Opole 21.10.2017r.

Zebranie Członków Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii Oddziału Opolskiego odbyło się 21.10.2017r. w Auli Audytoryjnej Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej.

Zebranie Członków Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii Oddziału Opolskiego odbyło się 21.10.2017r. w Auli Audytoryjnej Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej. Zebranie oraz szkolenie było współorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie Specjalistów Fizjoterapii.

11

Uczestnicy szkolenia

2

Fizjoterapeuci i studenci Politechniki Opolskiej Instytutu Fizjoterapii

            W trakcie spotkania uczestnicy mieli okazję wysłuchać wykładu pt. "Holistyczne podejście do rehabilitacji sportowców" prowadzonego przez przedstawiciela firmy Bardo Med Kraków – p. Michała Kaczmarka.

Następnie odbyły się warsztaty praktyczne dotyczące wybranych elementów diagnostyki i fizjoterapii  sportowej  z zastawaniem terapii manualnej (osteopatia) oraz  metod nowoczesnej  fizykoterapii. Podczas części praktycznej przedstawiono efekty działania lasera, fali uderzeniowej, a także innowacyjnego urządzenia TECAR.

Doctor Tecar Standard (TECAR - Transfer Elektryczny Pojemnościowy 
i Rezystywny)
 jest nowoczesną terapią opatentowaną przez firmę Mectronic Medicale, opierającą się na stymulacji energii wewnątrz tkanek, przyspieszając fizyczną regenerację 
i naturalną kondycję. Doctor Tecar rozwiązuje problemy zdrowotne związane z chorobami kości, stawów, jak również urazami wiązadeł oraz mięśni. 

3

Wykład prowadzony przez Michała Kaczmarka

4

Część wykładu dotycząca holistycznego podejścia do rehabilitacji sportowców

5

Warsztaty praktyczne

             Po części otwartej odbyło się zebranie członków Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii Oddziału Opolskiego, na którym poruszany był m. in. temat dotyczący czynności zawodowych fizjoterapeuty.

1

Prof. J. Szczegielniak podczas omawiania czynności zawodowych fizjoterapeuty

Sprawozdanie i zdjęcia: Sekretarz PTF O/O Edyta Krajczy


Wyszukaj pracownika

Dołącz do nas!

Najbliższe wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń.