Aktualności

Warsztaty Studenckich Kół Naukowych - Zieleniec 2016

W dniach 1-3 grudnia 2016r., odbyły się w Zieleńcu Warsztaty Studenckich Kół Naukowych pod hasłem "Fizjoterapia w praktyce II" organizowane przez koła naukowe Akton oraz BioTop.

Jak co roku grudniowe warsztaty były okazją do pogłębienia tajników wiedzy fizjoterapeutycznej z różnych metod terapii , jak również okazją do spotkania się członków różnych kół razem w jednym miejscu wraz z wykładowcami. Oprócz przybyłych studentów w inicjatywie wzięli również udział opiekunowie kół, Dr Karina Słonka oraz Dr Dawid Bączkowicz, mgr Sebastian Rutkowski oraz Dziekan naszego wydziału dr hab. Zbigniew Borysiuk prof. PO.

 Po oficjalnym otwarciu odbył się warsztat prowadzony przez mgr Sebastiana Rutkowskiego o tematyce: "Mikrokinezyterapia w bólach głowy". Następnie wszyscy uczestnicy w eleganckich strojach zasieli przy wigilijnym stole. Potem studenci przygotowali świąteczne gry integracyjne,  które do późnych godzin umilały nasze spotkanie.

Drugiego dnia, z samego rana jeden ze studentów, mianowicie „prawie magister” Mateusz Pilśniak podzielił się z nami swoją pasja. Przygotował fascynujący i ciekawy wykład na temat pszczół. O ich życiu, środowisku, zwyczajach i produktach jakie wytwarzają. Był to pierwszy taki warsztat przeprowadzony na tego typu spotkaniach organizowanych przez studenckie koła naukowe. Mamy nadzieję ze nie ostatni. Z tego miejsca jeszcze raz dziękujemy Mateuszowi za pracę i zaangażowanie jakie w to włożył.

Następnie  pod okiem mgr Aleksandry Czachor odbył się kurs nauki jazdy na snowboardzie, który zakończył się sukcesem oraz zadowoleniem uczących się jeździć na desce. Pozostali uczestnicy korzystali z uroków jakże zimowej pogody jeżdżąc na listkach i sankach.

Po aktywnie spędzonym czasie na świeżym powietrzu przyszedł czas na kolejny i ostatni warsztat. Dr Karina Słonka podzieliła się ze studentami tajnikami masażu Zen. kach oraz spacerując po pięknie zaśnieżonym Zieleńcu.

Wieczorem po kolacji w ramach regeneracji i odnowy biologicznej uczestnicy skorzystali z dobrodziejstw sauny.

Trzeciego dnia po śniadaniu podsumowano działalność kół naukowych w roku 2016, ustalono także cele i plany na rok 2017 i w południe odbyło się oficjalne zakończenie Warsztatów.

Jesteśmy bardzo wdzięczni wykładowcom za przybycie i przeprowadzone warsztaty. Podziękowania również należą się ośrodkowi „Absolwent” w Zieleńcu, który po raz kolejny bardzo ciepło nas przyjął i ugościł.

SKN AKTON i BIOTOP


Wyszukaj pracownika

Dołącz do nas!

Najbliższe wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń.