Aktualności

Drużyna PO wygrała Wyścig Smoczych Łodzi

Po wyrównanej walce, na dystansie około 1500 metrów - od Mostu Piastowskiego do śluzy - drużyna Politechniki Opolskiej pokonała faworyta - Uniwersytet Opolski - w Wyścigu Smoczych Łodzi. To duży sukces akademików PO, którzy nie mieli zbyt dużo czasu na trening, ale wiele samozaparcia i zaciekle walczyli do samego końca.

Akademicy Politechniki Opolskiej wystąpili w składzie: Bartosz Koszela, Piotr Kos, Piotr Lewandowski, Adam Cichoń, Karolina Markiewicz - wf, Mariusz Nawrocki, Mariusz Skalny, Paweł Szczepański, Kamilla Wala (bębniarz) - inżynieria środowiska, Robert Wróblewski - fizjoterapia, Tomasz Wiench - zarządzanie i Honorata Janiak - mechatronika. Drużynę stanowili więc w połowie studenci kierunków spoza Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii, a mianowicie z wydziałów: Mechanicznego oraz Ekonomii i Zarządzania.

Radości z osiągniętego sukcesu nie krył Rektor Politechniki Opolskiej - Prof. Marek Tukiendorf, który wyścig obserwował, tym bardziej, że faworyt wygrał ostatnio wyścig w Poznaniu, na Malcie. Miał więc znakomity trening przed rywalizacją z Politechniką Opolską.

Samorząd Studencki PO również pokonał zespół Uniwersytetu Opolskiego w wyścigu kajakami. Nad całością czuwał ze strony Politechniki Opolskiej dr Dariusz Nawarecki - Prodziekan ds Współpracy i Rozwoju Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii.


Wyszukaj pracownika

Dołącz do nas!

Najbliższe wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń.