Aktualności - praktyki zawodowe

Praktyki realizowane  w semestrze letnim 2015/2016

  • Praktyka I(Irok)- Asystencka- praktyka realizowna jest w trakcie II semestru. Miejsce odbywania praktyki- gabinety z działami fizykoterapii, kinezyterapii i masażu.
  • Praktyka III (II rok)-Z fizykoterapii i kinezyterapii II- praktyka realizowana jest w trakcie III i IV semestru.
  • Praktyka V (III rok)- Kliniczna II- praktyka realizowana jest w trakcie V i VI semestru.

 

Przypominam o obowiązku złożenia wypełnionego dziennika praktyk na dwa tygodnie przed zakończeniem semestru letniego ( przełom maja i czerwca).

       

w Biurze Praktyk- pok. 31 !!! 

Zachęcamy wszystkich studentów pragnących rozwijać swoje zainteresowania do korzystania z wolontariatów, praktyk i staży zagranicznych.

Jeszcze będąc studentem postawiłem sobie za cel zdobywać doświadczenie w zagranicznych placówkach medycznych.Miałem okazję praktykowac w specjalistycznej klinice rehabilitacyjnej Asklepios Klinik Schaufling...Asklepios Klinik Schaufling...

Odbyliście praktyki, z których jesteście bardzo zadowoleni? Chcielibyście się nimi podzielić? 

Napiszcie do nas!

Pozwólcie innym odkryć wyjątkowe miejsca:)

mgr Wojciech Stefaniak

mgr Roland Pampuch

Asklepios-Schaufling

Czytaj więcej...

 

             1 lipca rozpoczęłam 3-miesięczne praktyki zawodowe w klinice rehabilitacyjnej Asklepios Klinik Schaufling. Klinika zawiera 5 oddziałów: Geriatrii, Neurologii, Kardiologii, Ortopedii oraz oddział Chorób Psychosomatycznych. Klinika dysponuje 350 łóżkami i rocznie może przyjąć 3450 pacjentów.  W klinice zatrudnionych jest około 300 pracowników, w tym lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci, logopedzi, psycholodzy i pracownicy socjalni.

             Oddział fizjoterapii, na którym odbywałam  praktyki posiada dużą salę rehabilitacyjną wyposażoną w różnorodny sprzęt oraz ściankę wspinaczkową, dzięki którym miałam wiele możliwości do prowadzania terapii. Poza tym oddział posiada 3 sale ortopedyczne, 3 sale neurologiczne, 4 sale do masażu, pomieszczenie, w którym znajdują się szyny CPM oraz  bieżnie, 2 sale do przeprowadzania treningu chodu, sala lustrzana i 3 sale do fizykoterapii. Poza oddziałem fizjoterapii pacjenci mają również możliwość korzystania z basenu, siłowni oraz ergometrów rowerowych.

             W klinice czas każdego pacjenta jest dobrze zorganizowany, wyznaczone są pory na terapię, wizyty lekarskie, badania oraz na posiłki. W weekendy  organizowane są wycieczki do pobliskich miast, które pozwalają pacjentom wypocząć po  terapii. Klinika znajduje się na terenie Bawarskiego lasu. Pacjenci mają dogodne warunki do leczenia ponieważ jest tutaj świeże powietrze oraz panuje tu cisza i spokój. Pobliski las zachęca również do częstych wędrówek podczas których możemy zachwycać się pięknem  otaczającego nas krajobrazu Dolnej Bawarii.

             Pierwszego dnia na praktykach zostałam zapoznana z zasadami i organizacją pracy w klinice. Drugiego i trzeciego dnia miałam możliwość przyglądania się pracy tamtejszych terapeutów. W kolejnych dniach pracowałam już indywidualnie z pacjentami, jednak zawsze mogłam liczyć na wsparcie i pomoc fizjoterapeutów. W wyznaczone dni w tygodniu uczestniczyłam w szkoleniach razem z praktykantami z Niemiec.  Przeciętnie w ciągu dnia pracowałam z dziesięcioma pacjentami. Dzięki czemu miałam styczność z pacjentami z wszystkich oddziałów. Tygodniowo pracowałam 35,5 godziny co w sumie daje 497 godzin zegarowych. Klinika zapewniała mieszkanie, wyżywienie oraz miesięczne wynagrodzenie w wysokości 200 euro. W czasie wolnym miałam możliwość korzystania z basenu, siłowni, sauny.

            Jestem bardzo usatysfakcjonowana z odbytych praktyk. Pozyskałam nowe doświadczanie zawodowe. Miałam możliwość porównania poziomu fizjoterapii w Niemczech i w Polsce. Dodatkowo poszerzyłam także swoje zdolności językowe. Myślę, że dzięki odbytym praktykom będę miała większe możliwości zdobycia pracy w Polsce jak i za granicą.